Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

logotyp

„Olimpia” w Siekierczynie

Kolejny wielki sukces naszej małej gminy. Zgodnie ze złożonymi deklaracjami,  Wójt Gminy Siekierczyn Pan Dariusz Furdykoń, nie spoczął na laurach po oddaniu nie tak dawno do użytku nowoczesnego obiektu rekreacyjno - sportowego w Siekierczynie, lecz wspólnie z kierowanym przez siebie zespołem pracowników Urzędu Gminy Siekierczyn, podejmuje kolejne wyzwania udowadniając, że dla chcącego i pełnego zapału człowieka nie ma rzeczy niemożliwych.

18 maja ogłoszone zostały wyniki pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal sportowych „Olimpia”. Jest to inicjatywa organizowana pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki Pana Kamila Bortniczuka, na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Celem Programu „Olimpia” jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

W naszej gminie, nowe boisko sportowe o wymiarach 19 x 30 metrów wraz zadaszeniem o lekkiej konstrukcji powstanie przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie. Wewnątrz obiektu możliwe będzie nie tylko prowadzenie różnego rodzaju zajęć sportowych, ponieważ planowane jest również wybudowanie sceny oraz przenośnej strzelnicy sportowej na cztery stanowiska. Pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie to kwota 2 405 000 złotych. Budowa obiektu planowana jest na rok 2024. Nadmienić również należy, że w powiecie lubańskim, spośród gmin wiejskich, tylko Gmina Siekierczyn uzyskała dofinansowanie.

O postępach w realizacji tego zadania będziemy Państwa informować w kolejnych relacjach.

Gratulujemy!

logotyp