Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 INFORMACJA – Przyjęcia Interesantów i załatwianie spraw

! Uwaga !

W ZWIĄZKU ZE WZRASTAJĄCYM ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM ORAZ W TROSCE O PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW PRZEZ WÓJTA GMINY I PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY SIEKIERCZYN

ZOSTAJĄ NA CZAS TRWANIA PANDEMII ODWOŁANE

 

PROSIMY O ZAŁATWIANIE SPRAW URZĘDOWYCH WYŁĄCZNIE:

- DROGĄ ELEKTRONICZNĄ na adres e-mail:  ug@siekierczyn.pl

- PRZEZ SKRZYNKĘ PODAWCZĄ ePUAP:  /cihea4773c/skrytka

- TELEFONICZNIE:  75 722-17-78, 75 722-17-88, 75 722-17-50

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o ograniczenie do najpilniejszych i niezbędnych spraw załatwianych osobiście w Urzędzie Gminy Siekierczyn. Aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzeniania się choroby oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i pracowników urzędu zalecam odwiedzanie urzędu wyłącznie w przypadkach, gdy osobiste stawienie się jest niezbędne.

  • Pracownicy realizują swoje obowiązki w sposób regularny w przyjętych godzinach pracy urzędu.
  • Proszę o dokonywanie opłat podatków, opłat za odpady, opłat za wodę i ścieki itp. zobowiązań wyłącznie drogą elektroniczną.
  • Zalecam, aby w celu zminimalizowania kontaktu bezpośredniego kontaktować się z pracownikami drogą telefoniczną pod numerem: 75 7221788, 75 7221778 lub e-mail: ug@siekierczyn.pl
  • Zalecam, aby sprawy wymagające osobistego stawiennictwa w Urzędzie Gminy i jednostkach podległych załatwiać tylko w przypadkach pilnych i nagłych.
  • Od dnia 1 czerwca 2020 r. inkasent za wodę i ścieki wznawia wizyty w gospodarstwach domowych. Bieżące wskazania wodomierzy nadal można przekazywać drogą telefoniczną pod numerem: 75 7221788, 75 7221778 lub elektronicznie na adres: faktury_woda@siekierczyn.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i adresu własiciela odczytywanego licznika oraz adres e-mail, na który ma być odesłana faktura).
  • Petentów Urzędu Gminy Siekierczyn prosimy o stosowanie się do poleceń pracowników urzędu i postępowanie wg procedur wewnętrznych urzędu.

Dziękuję za Państwa wyrozumiałość i zrozumienie.

 ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

Wójt Gminy

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Wizyty Inkasenta zostają wznowione

Od dnia 1 czerwca 2020 r. Inkasent wznawia wizyty w gospodarstwach domowych w celu dokonania odczytu wodomierza. Zgodnie z harmonogramem w miesiące parzyste odczytywane są wodomierze w miejscowościach Rudzica i Siekierczyn, a w miesiącach nieparzystych Nowa Karczma, Wyręba, Wesołówka, Pisaczów, Zaręba i Ponikowo.

1 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Wizyty Inkasenta zostają wznowione
Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W związku z pracami modernizacyjnymi na gminnej sieci wodociągowej w dniu 03.06.2020 r. (środa)  od godz. 8:00 do godz. 15:00 w miejscowościach Siekierczyn od nr 200 do nr 416, Zaręba oraz Ponikowo wystąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Siekierczyn
Dariusz Furdykoń

1 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie

Komputery dla naszych szkół

W ramach projektu grantowego "Zdalna Szkoła" Gmina Siekierczyn pozyskała 59 999,94 zł na zakup komputerów przenośnych (laptopów) wraz z oprogramowaniem. W dniu 26 maja 2020 roku zostało przekazanych 27 sztuk komputerów dla naszych Szkół Podstawowych w Siekierczynie i w Zarębie.

27 maja 2020
Czytaj więcej o: Komputery dla naszych szkół
Powiększ zdjęcie

Apel do rolników o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw

Szanowni Państwo Rolnicy.

Zbliża się czas intensywnych prac rolnych. Żniwa wieńczą codzienny trud Rolnika. Wymagają jednak wytężonej pracy, od rana do późnego wieczora, często w zmieniających się warunkach, a także używania maszyn rolniczych o skomplikowanej konstrukcji.

22 maja 2020
Czytaj więcej o: Apel do rolników o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W związku z awarią w dniu dzisiejszym tj. 19.05.2020 r. gminnej sieci wodociągowej, w miejscowościach Siekierczyn od nr 200 do nr 416, Zaręba oraz Ponikowo wystąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Siekierczyn
Dariusz Furdykoń

19 maja 2020
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie

Kontrole przyłączy kanalizacyjnych

Szanowni Mieszkańcy !

Wójt Gminy Siekierczyn informuje, iż w związku z bardzo dużą ilością wód opadowych, wód drenażowych trafiających do sieci kanalizacji sanitarnej, zaplanowano przeprowadzenie kontroli przyłączy kanalizacyjnych, celem wyeliminowania nielegalnych wpięć urządzeń doprowadzających wody do kanalizacji sanitarnej.

18 maja 2020
Czytaj więcej o: Kontrole przyłączy kanalizacyjnych
Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W dniu 14 maja 2020 r. (czwartek) w godzinach od 8.00 do 15.00 w miejscowościach Siekierczyn od nr 1 do nr 58 i od nr 161 do nr 416, Zaręba oraz Ponikowo wystąpi przerwa w dostawie wody z powodu niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej.

Wójt Gminy Siekierczyn
Dariusz Furdykoń

11 maja 2020
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie

Sprzedaż lokalu mieszkalnego

Wójt Gminy Siekierczyn ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 4 usytuowanego w budynku mieszkalnym znajdującym się na działce ewidencyjnej nr 290/13 (Zaręba ul. Juliusza Słowackiego 5) oraz udziału w częściach wspólnych nieruchomości.

8 maja 2020
Czytaj więcej o: Sprzedaż lokalu mieszkalnego
Powiększ zdjęcie

Zbliża się obowiązek segregowania odpadów

6 września 2019 r. zmienione zostały przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dostosowanie prawa miejscowego do jej przepisów musi nastąpić w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie nowelizacji, a więc do 6 września 2020 r. Jedną z najistotniejszych zmian będzie obowiązek segregowania odpadów komunalnych przez wszystkich mieszkańców.

5 maja 2020
Czytaj więcej o: Zbliża się obowiązek segregowania odpadów
Powiększ zdjęcie

Informacja dotycząca przedłużenia terminu wypowiedzenia wysokości czynszu

Informuję, że w związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2020 r.  o  szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U.z 2020 r.  poz. 374, z późn. zm.) termin wypowiedzenia stawki czynszu ulega wydłużeniu do dnia 30 czerwca 2020 r. Przedłużenie terminu wypowiedzenia następuje wyłącznie na podstawie oświadczenia woli najemcy.

5 maja 2020
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca przedłużenia terminu wypowiedzenia wysokości czynszu
Powiększ zdjęcie

300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej

Od czwartku 7 maja rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. – Termin naboru mija z końcem sierpnia – informuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.

5 maja 2020
Czytaj więcej o: 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej
Powiększ zdjęcie

Wydłużenie terminu na składanie wniosku ZOI

Informujemy, że został wydłużony termin na złożenie dokumentacji zarejestrowanych grantobiorców z naszej Gminy.

Nowy termi: do dnia 15-05-2020 r. do północy.

30 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Wydłużenie terminu na składanie wniosku ZOI
Powiększ zdjęcie Obraz
Powiększ zdjęcie

STOP WYPALANIU TRAW!

Od lat ekolodzy, naukowcy, a przed wszystkim strażacy alarmują, że wypalanie traw przynosi więcej szkód niż korzyści. Każdego roku zarówno wiosną jak i jesienią słyszymy doniesienia o pożarach łąk i nieużytków, które często świadomie są podpalane przez mieszkańców.

24 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: STOP WYPALANIU TRAW!
Powiększ zdjęcie

Środki ochrony osobistej dla mieszkańców Gminy Siekierczyn

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego samorządy znalazły się w obliczu konieczności zapewnienia środków ochrony osobistej ze środków własnych zarówno dla służb wodno-kanalizacyjnych, straży pożarnych, ośrodków pomocy społecznej, szkół podstawowych i wielu innych na co dzień zaangażowanych w niesienie realnej pomocy i wsparcia osobom potrzebujących, jak również do dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej (placów zabaw, przystanków, szkół, przedszkoli, świetlic itp.).

24 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Środki ochrony osobistej dla mieszkańców Gminy Siekierczyn
Powiększ zdjęcie

Grant na zakup laptopów dla szkół

W dniu 20 kwietnia 2020 roku Wójt Gminy Siekierczyn podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa o powierzeniu grantu (dotacji) na zakup 22 laptopów. Zakup będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 Osi Priorytetowej nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: ”Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotyczące, realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

24 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Grant na zakup laptopów dla szkół
Powiększ zdjęcie

Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Zależy nam, aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów.

20 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19
Powiększ zdjęcie

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19 w Gminie Siekierczyn

Szanowni Państwo!

Potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19 w Gminie Siekierczyn.

18 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem COVID-19 w Gminie Siekierczyn