Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Nabór na stanowisko pracy Referent ds. świadczeń rodzinnych

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siekierczynie ogłasza nabór na stanowisko pracy Referent ds. świadczeń rodzinnych  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siekierczynie.

15 września 2017
Czytaj więcej o: Nabór na stanowisko pracy Referent ds. świadczeń rodzinnych

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018

W związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018 przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

W załączeniu Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy.

12 września 2017
Czytaj więcej o: Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018
Powiększ zdjęcie

RAJD ROWEROWY „ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO 2017”

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  oraz Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” w Siekierczynie  zaprasza w dniu 30 września 2017 r. na  Rajd Rowerowy „Zakończenie sezonu Rowerowego 2017”.

6 września 2017
Czytaj więcej o: RAJD ROWEROWY „ZAKOŃCZENIE SEZONU ROWEROWEGO 2017”
Powiększ zdjęcie

HARMONOGRAM ZEBRAŃ WIEJSKICH – 2017 r.

Informujemy o terminach zebrań wiejskich w sprawie funduszu wiejskiego na 2018 r.

5 września 2017
Czytaj więcej o: HARMONOGRAM ZEBRAŃ WIEJSKICH – 2017 r.
Powiększ zdjęcie

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Od lipca 2014 r. na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), który umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, jak i naziemnej telewizji cyfrowej z wykorzystaniem napisów DVB a także w aplikacji na urządzenia mobilne.

1 września 2017
Czytaj więcej o: Regionalny System Ostrzegania (RSO)
Powiększ zdjęcie

LZS Zaręba zaprasza do złożenia oferty

Ludowy Zespół Sportowy Zaręba zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania ofertowego pod nazwą   „Budowa lokalnej infrastruktury rekreacyjnej źródłem aktywizacji mieszkańców obszarów LGD – budowa zaplecza sportowo - rekreacyjnego w Siekierczynie”

28 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: LZS Zaręba zaprasza do złożenia oferty
Powiększ zdjęcie

Wyłączenia prądu

TAURON Dystrybucja S.A.  Oddział w Jeleniej Górze informuje o czasowych wyłączeniach prądu na trenie gminy Siekierczyn.

24 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Wyłączenia prądu
Powiększ zdjęcie

Bezpłatne warsztaty z podstawowej obsługi komputera

Firma Nestor Group realizuje m.in. na terenie powiatu lubańskiego projekt „Moc Cyfrowych Kompetencji” - bezpłatne warsztaty z podstawowej obsługi komputera, wdrażany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś 10 Edukacja, Działanie 10.3 Poprawa dostępności i wspieranie uczenia się przez całe życie.

17 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Bezpłatne warsztaty z podstawowej obsługi komputera
Powiększ zdjęcie

Wyłączenia prądu

TAURON Dystrybucja S.A.  Oddział w Jeleniej Górze informuje o czasowych wyłączeniach prądu na trenie gminy Siekierczyn.

17 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Wyłączenia prądu
Powiększ zdjęcie

Badania mammograficzne

W dniu 13 sierpnia 2017 r. w miejscowości SIEKIERCZYN  odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania). 

28 lipca 2017
Czytaj więcej o: Badania mammograficzne
Powiększ zdjęcie

XX RAJD ROWEROWY „ZARĘBA – SIEKIERCZYN – FRYDLANT”

GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W SIEKIERCZYNIE organizuje w dniach 26 – 27 sierpnia 2017 r. XX RAJD ROWEROWY „ZARĘBA – SIEKIERCZYN – FRYDLANT”

27 lipca 2017
Czytaj więcej o: XX RAJD ROWEROWY „ZARĘBA – SIEKIERCZYN – FRYDLANT”
Powiększ zdjęcie

Trening systemu wczesnego ostrzegania

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. (Dz.U. 2013 r. poz. 96) w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach podaję do publicznej wiadomości, że w dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony TRENING SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA na obszarze Gminy Siekierczyn.

Zgodnie z tabelą sygnałów alarmowych zostanie wyemitowany dźwięk ciągły modulowany trwający 3 minuty oraz dźwięk ciągły trwający 3 minuty - odwołanie alarmu.

Wójt Gminy Siekierczyn
Janusz Niekrasz

27 lipca 2017
Czytaj więcej o: Trening systemu wczesnego ostrzegania
Powiększ zdjęcie

Nowy okres świadczeniowy dla Programu Rodzina 500+

1 października br. rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy dla programu Rodzina 500+. Aby ubiegać się o przyznanie świadczenia należy złożyć wniosek. Główne zasady przyznawania świadczeń pozostają bez zmian., szczególnie jeżeli chodzi o kwoty wsparcia oraz kryteria, na podstawie których są one przyznawane.

Prawo do wsparcia w ramach programu Rodzina 500+ ustalane jest na okres roku – od dnia 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Rokiem kalendarzowym, który będzie brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do świadczenia wychowawczego będzie rok 2016.

25 lipca 2017
Czytaj więcej o: Nowy okres świadczeniowy dla Programu Rodzina 500+
Powiększ zdjęcie

„Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siekierczynie wspólnie z Gminą Siekierczyn przystąpiła do projektu „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”. Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) to projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, którego celem jest promocja aktywności ruchowej wśród uczniów, poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu.

20 lipca 2017
Czytaj więcej o: „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży”
Powiększ zdjęcie

Boruja 2017

W tym roku po raz 21 Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wspólnie z  Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Siekierczynie zorganizował Obóz Rowerowy TPD w Borui. Obóz trwał od  25 czerwca do 7 lipca br. i wzięło w nim udział ponad 50 dzieci, przede wszystkim z gminy Siekierczyn i gminy Siedlec oraz kilku innych miejscowości powiatu lubańskiego.

19 lipca 2017
Czytaj więcej o: Boruja 2017
Powiększ zdjęcie

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

17 lipca 2017
Czytaj więcej o: Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych
Powiększ zdjęcie

Bezpłatne szkolenia

Akademia Języków Obcych "Easy English" zaprasza na bezpłatne szkolenia z obsługi komputera oraz nauki języka angielskiego i niemieckiego.

17 lipca 2017
Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenia
Powiększ zdjęcie

Przerwa w dostawie wody

W dniu 17 lipca 2017 r. (poniedziałek) w godzinach od 8.00 do 14.00 w miejscowościach Siekierczyn od numeru 200 do numeru 416 oraz Zaręba mogą wystąpić przerwy w dostawie wody z powodu niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej.

Wójt Gminy
Janusz Niekrasz

13 lipca 2017
Czytaj więcej o: Przerwa w dostawie wody
Powiększ zdjęcie

Odszedł druh Mieczysław Chorbotowicz

W dniu 12 lipca 2017 r. odszedł na wieczną służbę długoletni Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie druh Mieczysław Chorbotowicz.

12 lipca 2017
Czytaj więcej o: Odszedł druh Mieczysław Chorbotowicz
Powiększ zdjęcie

Budowa linii 400 kV Mikułowa - Czarna

Informujemy, że w najbliższym czasie przedstawiciele terenowi z firmy INPLUS Energetyka Sp. z o.o., realizujący zlecenie konsorcjum firm IDS Energetyka Sp. z o.o. i Enprom HVL Sp. z o.o., wykonawcy inwestycji pn. „Budowa linii 400 kV Mikułowa - Czarna”, będą spotykać się z właścicielami działek, na których zlokalizowana będzie projektowana linia.

11 lipca 2017
Czytaj więcej o: Budowa linii 400 kV Mikułowa - Czarna