Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Droga w Siekierczynie

Inwestycje realizowane na terenie Gminy Siekierczyn

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy Państwa do zapoznania się z inwestycjami aktualnie realizowanymi na terenie naszej gminy.

Do końca zbliża się realizacja dofinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego zadania polegającego na przebudowie trzech odcinków dróg wewnętrznych na terenie Zaręby. Głównym celem zadania jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych oraz bezpieczna komunikacja dróg o bardzo złej nawierzchni z głównymi ciągami komunikacyjnymi.

Zgodnie z przyjętym planem, realizowane są również prace związane z modernizacją Auli Środowiskowej w Zarębie, potocznie nazywanej „Pod 35”. Celem modernizacji tego obiektu jest poprawienie standardu, podniesienie walorów użytkowych i funkcjonalnych oraz poprawienie jego efektywności energetycznej.

Nowa nawierzchnia drogi - w standardzie asfaltowym, powstaje również na terenie sołectwa Siekierczyn Górny, gdzie realizowane jest zadanie pod nazwą „Remont drogi gminnej publicznej nr 109662D w Siekierczynie”. Wykonanie tego zadania możliwe stało się dzięki pozyskaniu przez Wójta Gminy Siekierczyn Pana Dariusza Furdykoń środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Głównym celem tego zadania jest poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.

Rozpoczęły się również prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Odtworzenie zabytkowej, zniszczonej wieży i dzwonnicy kościelnej wraz z systemem zegarowym w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zarębie”. Zadanie to realizowane będzie dzięki pozyskaniu dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Jako wykonawca zadania, w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym wyłoniona została firma Zakład Instalacyjno – Montażowy „ZIM” Edyta Czernigiewicz z siedzibą w Bolesławcu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.