Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

VI Gminny Bieg po Siekierkę

VI Gminny Bieg po Siekierkę już za nami

8 czerwca odbyła się kolejna – szósta - edycja Gminnego „Biegu po Siekierkę” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Jeziorna" w Siekierczynie, GOKiS w Siekierczynie, Gminę Siekierczyn i firmę Jaskot.

Tegoroczne wydarzenie sportowe współfinansowane było przez Gminę Siekierczyn, w ramach dotacji na realizację zadania publicznego. Udział w biegach wzięło ogółem 116 zawodników, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie: dzieci do lat 12 - na dystansie ~ 500 metrów, dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli - na dystansie ~ 5 km oraz dorośli na dystansie ~ 10 km.

 Imprezę tradycyjnie rozpoczął rekreacyjny bieg dzieci, którego trasa wyznaczona została na terenie siekierczyńskiego obiektu rekreacyjno – sportowego. Poza zwycięzcami, wyróżnieni zostali najmłodsi uczestnicy biegu w obu kategoriach. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Następnie odbył się bieg przełajowy na dystansie 5 km, a po nim trzeci z biegów, na koronnym dystansie 10 km.

Na najdłuższym dystansie startowali również przedstawiciele różnych formacji mundurowych. Ich wysiłek został dodatkowo doceniony pucharami Komendanta Powiatowego Policji z Lubania. Wyróżniona została również seniorka tegorocznego biegu i zawodnik, którego postawa Fair Play wzbudziła wielkie brawa. Wyróżnienie trafiło również do najlepszej zawodniczki i zawodnika z Gminy Siekierczyn.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii, poza medalami i dyplomami otrzymali również grawerowane ręcznie siekierki z rąk fundatora – Pana Grzegorza Jaskot, będące symbolem biegu oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój, firmę Jelenia Plast Sp. z o. o., Wójta Gminy Siekierczyn – Pana Dariusza Furdykoń i NUAIR Polska Sp. z o.o.

W czasie trwania imprezy, licznie przybyli goście korzystać mogli z oferty wykonania badań cytologicznych oferowanych przez Dolnośląskie Centrum Onkologii, Hematologii i Pulmonologii we Wrocławiu i atrakcji jakie zapewnia obiekt rekreacyjno – sportowy i punkt gastronomiczny „Zielona Przystań” .

Serdeczne podziękowania za pomoc, współpracę i wsparcie w organizacji imprezy w szczególności składamy dla: Wójta Gminy Siekierczyn, Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów, Komendanta i policjantów KPP w Lubaniu, Komendanta i funkcjonariuszy PSP w Lubaniu, Prezesów, Druhen i Druhów OSP z Siekierczyna i Rudzicy, Komendant Straży Granicznej ze Zgorzelca oraz firm: JASKOT Sp. j., JANAR Jan Szybko, JELENIA PLAST Sp. z o.o. i NUAIR Polska Sp. z o.o.

Serdeczne podziękowania składamy również Pani Prezes Joannie Mudło i członkom Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Jeziorna” w Siekierczynie, Dyrektorowi - Panu Pawłowi Czaplińskiemu i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siekierczynie oraz pracownikom Urzędu Gminy Siekierczyn, za nieoceniony wkład pracy i zaangażowanie przy przygotowaniu, zabezpieczeniu oraz obsłudze „VI Gminnego Biegu po Siekierkę”.

 Gratulujemy oraz dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom wydarzenia. Liczymy na to, że tegoroczna impreza, spodobała się Państwu i na stałe zagości w kalendarzu eventów, dlatego już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji biegów i odwiedzenia naszej malowniczej Gminy Siekierczyn.