Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

logotyp

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii otworzyło swoją Pracownię Mammograficzną w Lubaniu

Mammografia jest jedną metodą obrazowania piersi, która pozwala na tworzenie powszechnie uznanych programów badań przesiewowych. Prawidłowo zaplanowane i prowadzone badania przesiewowe zmniejszają umieralność z powodu raka piersi i są realizowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a jego wzmocnienie jest jednym z celów Europejskiego Planu Walki z Rakiem (European Beating Cancer Plan).

Polska na tle innych krajów należy do grupy średniego ryzyka zachorowań, jednak zmniejszająca się zgłaszalność na badania przesiewowe powoduje, że gwałtownie wzrasta liczba zachorowań, a tym samym drastycznie zwiększa się umieralność na nowotwory piersi.

Natomiast umieralność na nowotwory piersi zmniejsza się w krajach, w których wprowadzono program przesiewowy (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanda, Kraje Skandynawskie).

W Polsce mammografia w ramach badań przesiewowych adresowana jest do kobiet, które są w przedziale wiekowym 45-74 lata.

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii wychodząc naprzeciw potrzebą kobiet otworzyło Dolnośląskie Centrum Mammografii w Lubaniu na terenie Przychodni MEDICAL ul. Fabryczna-Osiedle 8A gdzie można zrobić bezpłatnie oraz bez skierowania badanie mammograficzne przesiewowe.

Panie kwalifikujące się do programu przesiewowego są zapraszane przez DCOPiH listownie lub mają możliwość zapisania się na badanie dzwoniąc na infolinię która jest uruchomiona specjalnie do tego celu.

Rejestracja do pracowni mammograficznych jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 -16.00, pod numerem telefonu 71 707 20 21.