Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Podpisanie umowy

Trzy nowe odcinki dróg w Zarębie

W dniu 22 maja bieżącego roku, w siedzibie Urzędu Gminy, nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji, która wykonana zostanie w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez modernizację dróg gminnych na terenie Gminy Siekierczyn” i dofinansowana będzie z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Przedmiotowa inwestycja swoim zakresem obejmie przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, poboczy oraz elementów odwodnienia, trzech odcinków dróg gminnych wewnętrznych.

Głównym celem zadania jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych oraz bezpieczna komunikacja dróg o bardzo złej nawierzchni z głównymi ciągami komunikacyjnymi, dzięki czemu zapewniony zostanie dostęp do usług publicznych i sąsiednich ośrodków miejskich.

Trzy odcinki dróg, które zakwalifikowane zostały do przebudowy, wybrane zostały po zweryfikowaniu potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, radnych oraz stowarzyszenia lokalne.

W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym jako wykonawca wyłoniona została firma P.U.H Transport Drogowy Marek Koryluk.

O postępach w realizacji inwestycji będziemy Państwa informować w kolejnych relacjach.

logotyp