Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Plakat

Nie daj się oszukać „na wnuczka”

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. To bez wątpienia szczególny czas odpoczynku, wyciszenia i rodzinnych spotkań. W tym radosnym czasie, Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy są cały czas aktywni i poszukują kolejnych ofiar. Przestępcy na wiele różnych sposobów wyłudzają nasze pieniądze. Z uzyskanych danych wynika, że największą ilość przestępstw popełnianych na osobach starszych stanowią głównie oszustwa. Zwykle pod pretekstem udzielenia nagłej pomocy sprawcy wykorzystują bezradność i osamotnienie starszych osób. W związku z tym przypominamy:

 

Dolnośląska Policja ostrzega! Uważaj na przestępców. Nie daj się oszukać „na wnuczka”. Oszuści zazwyczaj kontaktują się telefonicznie. Przerwij połączenie, nie przekazuj nikomu swoich pieniędzy ani kosztowności, zweryfikuj przekazane podczas rozmowy informacje i skontaktuj się z bliskimi lub Policją.

 

KPP w Lubaniu