Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Inwestycje drogowe na terenie Gminy Siekierczyn

Pomimo trwania kalendarzowej zimy, sprzyjająca aura pozwala na realizowanie inwestycji drogowych na terenie naszej gminy. W kolejny etap weszła przebudowa drogi gminnej publicznej, zlokalizowanej przy Szkole Podstawowej w Siekierczynie. W chwili obecnej trwa przebudowa chodnika prowadzącego do szkoły oraz przygotowywana jest podbudowa przed położeniem nowej nawierzchni na tym odcinku oraz pod planowane miejsca postojowe i bezpieczne przejście dla pieszych. Przypomnijmy, że inwestycja ta może być realizowana dzięki pozyskaniu przez Włodarza Gminy Siekierczyn dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Trwają również prace polegające na przebudowie drogi powiatowej nr 2450D - ulicy Lipowej w Zarębie. Inwestycja realizowana przez powiat lubański na terenie Gminy Siekierczyn swoim zakresem obejmuje m. in.: wykonanie zjazdów na drogi gminne i posesje prywatne, wyrównanie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym oraz ułożenie nowej nawierzchni jezdni z wykonaniem chodnika z kostki betonowej. Dzięki inicjatywie Wójta naszej gminy inwestycja ta została wsparta środkami budżetu Gminy Siekierczyn i przy akceptacji Rady Gminy Siekierczyn udzielono pomocy finansowej na rzecz Powiatu Lubańskiego na realizację powyższego zadania.

Realizacja tak szerokiego zakresu inwestycji, wymagać będzie czasowej zmiany organizacji ruchu, co związane jest także z przejściowymi utrudnieniami. Liczymy na zrozumienie z Państwa strony, ponieważ realizacja tych inwestycji w sposób realny zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.