Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawej w Siekierczynie

Kolejne zadania inwestycyjne i bieżące wykonane w Gminie Siekierczyn

W miesiącu październiku zakończono kolejne zadania inwestycyjne i bieżące  mające na celu poprawę funkcjonowania infrastruktury gminnej i podniesienie jakości życia mieszkańców w Gminie Siekierczyn.

Zadanie konserwacji urządzeń melioracji wodnych szczegółowych w miejscowości Siekierczyn miało na celu oczyszczenie, udrożnienie oraz poprawę zakresu korzystania i podniesienia poziomu zabezpieczenia przeciwpowodziowego istniejących rowów na terenie naszej Gminy. Oczyszczone i odmulone urządzenia melioracyjne poprawią odbiór wód deszczowych z terenów przyległych. Łączny koszt zadania wyniósł 49 999 zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 35 000 zł.

Natomiast zadanie inwestycyjne zrealizowane ze środków własnych Gminy - „Modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Siekierczynie” przyczyni się do poprawy jakości jej funkcjonowania oraz podniesie bezpieczeństwo ćwiczących dzieci. Wykonanie zadania pozwoliło na wymianę zniszczonej drewnianej podłogi na nowoczesny parkiet sportowy z bezpieczną okładziną, montaż osłon grzejnikowych i drabinek gimnastycznych, wymianę na energooszczędne - nowoczesne oświetlenie LED oraz montaż słupków i koszy z możliwością dostosowania do wieku i wzrostu dzieci. Koszt inwestycji wyniósł 123 385,00 zł.