Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Programu „Czyste Powietrze”

Program "Czyste Powietrze" - punkt konsultacyjno-informacyjny

Wójt Gminy Siekierczyn informuje, że w dniu 1 czerwca br. w Urzędzie Gminy Siekierczyn uruchomiony został Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, który jest obsługiwany przez wyznaczonego pracownika Urzędu.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego priorytetem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Program skupia się na wymianie starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki poczynionym oszczędnościom.

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami albo współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą (maksymalnie 2 lokale w budynku).

Dotacja może wynosić do 30 tys. złotych dla podstawowego poziomu dofinansowania (dochód roczny nieprzekraczający 100 tys. złotych) i 37 tys. złotych dla podwyższonego poziomu dofinansowania (przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym).

Wsparcie finansowe można otrzymać na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Beneficjent programu projekt musi skończyć do 30 miesięcy od daty złożenia wniosku o dofinansowanie.

Rozpatrywanie wniosków i udzielanie dofinansowania wnioskodawcom prowadzone będzie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Punkt konsultacyjno-informacyjny:

Urząd Gminy Siekierczyn
Siekierczyn 271, 59-818 Siekierczyn

Obsługujący: Wojciech Delmaczyński

Kontakt z pracownikiem punktu będzie możliwy w dniach:

  1. wtorki w godz. od 11:30 do 16:30
  2. czwartki w godz. od 10:30 do 15:30

– osobiście (po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty)

– telefonicznie pod numerem 75 7221778 wew. 26

– mailowo: delmaczynski@siekierczyn.pl

Więcej informacji na temat Programu „Czyste Powietrze” można znaleźć m.in. na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu: https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/o-programie

logotypy