Gmina Siekierczyn

Droga dojazdowa do gruntów rolnych powstanie w Gminie Siekierczyn dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa

12 sierpnia 2019

Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowy zbiorników wodnych służących małej retencji.

Gmina Siekierczyn uzyskała wsparcie w wysokości 168 000 zł.

Środki na ten cel trafiły do naszej gminy dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa.

Otrzymaliśmy kwotę 168 tys. zł na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Zarębie, dzięki temu wybudowane zostanie ponad 800 metrów drogi.

W sumie do gmin i powiatów województwa dolnośląskiego w tym roku trafi 18 mln zł. Środki są przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych i będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowy zbiorników wodnych służących małej retencji. Pieniądze trafią do 91 gmin i 22 powiatów w regionie dolnośląskim.

Jednostki samorządu terytorialnego, wykorzystując udzieloną pomoc finansową w formie dotacji celowych planują wykonać 135 zadań, w tym:

Wójt Gminy
Dariusz Furdykoń

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Promesa

    Promesa

  • Powiększ zdjęcie Ul. Słoneczna

    Ul. Słoneczna

  • Powiększ zdjęcie Ul. Słoneczna

    Ul. Słoneczna