TPD Siekierczyn apeluje o wsparcie wypoczynku dzieci!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2019

Od 23 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Siekierczynie organizuje dla dzieci obóz rowerowy w Borui. Ta forma wypoczynku letniego cieszy się ogromną popularnością wśród samych uczestników jak ich rodziców choćby ze względu na miejsce, klimat, doskonałą organizację, ale również na niewielki koszt (350 zł) za dwutygodniowy pobyt, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę wychowawców. To z kolei jest możliwe tylko dzięki nieodpłatnej pracy opiekunów, kucharek. Jednak z każdym rokiem koszty wzrastają i coraz trudniejsze jest zapewnienie dzieciom odpowiednich i tak tanich warunków wypoczynku.

Jedną z naszych bolączek stanowił zawsze problem znalezienia i opłacenia ratownika oraz wymiana zużytych namiotów. W tym roku jedna z naszych młodych wolontariuszek, notabene ucząca sie jeszcze mieszkanka Siekierczyna, postanowiła po naszych namowach wspomóc obóz i na własny koszt rozpoczęła kurs ratownika wodnego, aby nieodpłatnie służyć dzieciom podczas obozu. Należy dodać, że jest to bardzo kosztowny kurs (ponad dwa tysiace) i mimo wcześniejszych deklaracji sfinansowania Jej tego kursu nie jesteśmy w stanie spełnić tej obietnicy.

Prosimy zatem Państwa, którzy nas znacie, wysyłaliście z nami swoje dzieci na wypoczynek letni czy zimowy lub zamierzacie to uczynić, którzy rozumiecie tę naszą ideę działania na rzecz dzieci, o wsparcie finansowe. Może to być wpłata na wyszkolenie ratownika z dopiskiem "RATOWNIK" bądź na pokrycie bieżących kosztów organizacji zimowisk i obozów letnich z dopiskiem "WYPOCZYNEK" na konto Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Siekierczynie 46 8392 0004 5500 3375 2000 0010

Za tę pomoc będziemy ogromnie wdzięczni!

Bogusław Kulszewicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie